Látogatás az Általános Iskolában - 2014. április 23.

A korábbi évek sikeres gyakorlatához hasonlóan a Cecei Általános Iskola beiskolázási körzetéhez tartozó óvodák nagycsoportosai ellátogattak óvónőikkel az iskolába.

Az óvodából az iskolába történő átmenetet megkönnyítő program részeként 2014. április 9-én az iskola épületét és annak a közvetlen környezetét ismertettük meg a hamarosan iskolába kerülő gyermekekkel. A környező falvak óvodái földszintesek, így az iskola emeletes épülete, különös tekintettel a lépcsőkre, kellemes változatosságot jelentettek a gyermekeknek. Így aztán érthető, hogy a lépcsők megmászása fontos programként szerepelt. A gyermekek elsősorban a mostani első és másodikosok osztálytermeire voltak kíváncsiak. Az óvodások megcsodálták kicsivel nagyobb társaik munkáit a tantermekben. A délutáni foglalkozáson részt vevő gyermekekkel, a napközisekkel és tanszobásokkal is találkoztak és örömmel fedezték fel az ismerős arcokat. Ezután a kisudvaron játszottak az elsős napközisekkel és boldogan próbálták ki az egy mérettel nagyobb mérleghintát és csúszdát. A látogatás emlékére egy papíregérkével kedveskedtünk vendégeinknek. A közeli, szülőkkel együtt történő viszontlátás reményében búcsúztunk el kis látogatóinktól.

Szücsné Takács Ilona tanítónő