Óvoda- iskola átmenet - 2012. szeptember 18.

Iskolánk első, második osztályait múlt héten nagy meglepetés érte. Egykori óvodájukba meghívást kaptak egy zenés-táncos délelőttre.

Az óvodából az alsó évfolyamokba felkerülő tanulók könnyebb beilleszkedését segíti elő Cecei Általános Iskola az óvoda-iskola átmenet programja, amelyet az intézmény integrációs nevelése is támogat. Ezen alkalommal a Cecei Kincskereső Óvoda vendégségbe hívta alsós diákjainkat az „Ez a lábam ez, ez jobban jár, mint emez” című programjára.

A jó hangulatról a Szedte-vette zenekar gondoskodott. A tánc kicsiket és nagyokat is egyaránt megmozgatott. Az óvó nénik és tanár nénik is beálltak a körjátékba, körtáncba, az éneklésbe és a vonatozásba. A délelőtt folyamán testvérek és barátok együtt mókáztak.

Ez a rendezvény remek alkalmat adott arra, hogy a gyerekek emlékében az ovi akkor is ott legyen, ha már iskolába járnak.