Méhecske röptetés az iskolában - 2012. március 28.

Március 26-án, kedden játékos foglalkozásra várták a cecei iskolába a leendő első osztályosokat a cecei, sáregresi és vajtai óvodákból. Miután a gyerekek az óvónőkkel együtt már jártak az iskolában, most szüleikkel együtt várták őket a tanító nénik, hogy készségfejlesztő feladatlapokat töltsenek ki, rajzoljanak, majd egy méhecskés röptetőt készítsenek. Egy röpke fél órára kipróbálták, hogy milyen lesz majd szeptemberben az iskolapadban ülni, így rajzolni, nyírni, ragasztani stb. Az alkotás öröme után természetesen a méhecskét meg is röptették az udvaron, így véve birtokba a nagy tereket.

Amíg a leendő diákok alkottak a pedagógusokkal, Király László igazgató bemutatta a szülőknek az iskolát. Végigjárták a termeket, az udvart, majd interaktív tábla segítségével megtekintették az iskola honlapján a mindennapi iskolai élet jellemzőit. Ezután a bemutatkozás kötetlen beszélgetéssé alakult, ahol feltehették kérdéseiket a leendő első osztályosok szülei a nevelőknek.

Az óvoda-iskola átmenet program a beiratkozással folytatódik, április 10-11-12-én, a Cecei Általános Iskolában.